Vkládání fotografií

Předtím než vložíte fotku na web zmenšete ji v počítači na šířku 800 pixelů. Budou se pak návštěvníkům webu rychleji načítat. Pro potřeby webových stránek není nutné vkládat fotky v maximálním rozlišení.

Vložení fotky na web provedete následovně. Otevřete si stránku do které chcete vložit fotku. V textu kliněte do místa kam chcete fotku vložit a klikněte na ikonku, která je vyznačená na obrázku.

Pak zvolte vybrat soubor a ve Vašem počítači najděte fotku, kterou chcete na web vložit a klikněte na otevřít a následně na nahrát soubor. Otevře se okno kde vyberete zarovnání a velikost požadovaného obrázku. Vše potvrdíte kliknutím na vložit do příspěvku. Ihned se Vám zobrazí výsledek. Pokud jste spokojeni vše potvrdíte kliknutím na aktualizovat.
Každá nahraná fotografie se automaticky umístí do knihovny médií. Pokud chcete například vložit stejnou fotografii do více stránek webu nemusíte ji pokaždé znovu nahrávat.

Postup pro novější verzi redakčního systému

Klikněte na ikonku mediální soubory. Pokud fotku na webu ještě nemáte klikněte na nahrávání souborů a fotku nahrajte ze svého počítače. Vkládat můžete i více obrázků najednou. Stačí k tomu držet klávesu Ctrl a klikat na jednotlivé fotky ve vašem počítači.

Pokud již fotku na webu máte umístěnu v knihovně médií klikněte na ikonku mediální soubory a pak na knihovna médií. Na fotku, kterou chcete do stránky vložit jednou klikněte. V části nastavení zobrazení souboru vyberte zarovnání, URL odkazu a velikost. V případě, že jako URL odkazu vyberete žádné nepůjde na fotku kliknout. Jestli chcete aby šlo na fotku kliknout a zobrazila se pak ve větším rozlišení vyberte mediální soubor.

Jak postupovat při vytváření fotogalerie je popsáno zde.

Nejdou vkládat fotky

Nejčastější příčinou proč nelze fotografii na web vložit je její velikost. Maximální povolená velikost vkládané fotografie a všech ostatních dokumentů jsou 2 MB. Pokud má fotografie větší velikost musíte jí nejdříve zmenšit. Nejde Vám fotografie vložit ani po jejím zmenšení? Napište co nejpřesněji popište k čemu při vkládání dochází. Pokud se zobrazuje nějaké chybového hlášení zkopírujte ho.

Zpět do nápovědy.